Knowing that I pass all my subjects each term, and considering there are three each year. Starting from grade 1 (Im currently in grade 8) to the end of grade 8, I should have something equal to about 24 PSPs. Based on what I bought mine for, and a few sites, it costs about 200$ more or less. And if you multiply that by 24, it equals to 4800$ in cash to spend. I only get a box meal at KFC.